13/06 2023

Dzieci z Powiatu Będzińskiego wzięły udział w Pikniku „Bezpieczne wakacje” !

Każdego roku, w okresie wakacyjnym, Policja odnotowuje zdarzenia, w których biorą udział osoby małoletnie. Przypadki zabaw w miejscach niedozwolonej kąpieli bez nadzoru osób dorosłych, wypadki i okaleczenia podczas spędzania czasu w domu oraz na świeżym powietrzu to niestety bardzo smutna wakacyjna rzeczywistość.
W związku z tym, dzisiaj uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu będzińskiego, wzięli udział w corocznym pikniku edukacyjno-profilaktycznym, otwierającym zbliżający się wielkimi krokami sezon wakacyjny. Organizatorami wyczekiwanego przez wszystkie dzieci wydarzenia byli: Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Będzinie insp. Arkadiuszem Więckiem.
Uczestnicy pikniku mogli m.in. skorzystać ze stoisk, gdzie policjanci edukowali najmłodszych poprzez zabawę, prezentując materiały profilaktyczne, które uczą bezpiecznych zachowań, a także wziąć udział w pokazie sprzętu policyjnego oraz strażackiego czy prezentacji akcji ratowniczej na wodzie przygotowanej przez strażaków. Dzieci zapoznały się również z pracą policyjnych psów tropiących, a także koni, które  na co dzień współpracują z policjantami.
W wydarzeniu udział wzięli m.in.: Radny Rady Powiatu Będzińskiego Marian Kozieł, Wójt Gminy Bobrowniki Małgorzata Bednarek, Komendant Powiatowy PSP w Będzinie mł. bryg. Arkadiusz Spera.

Ten dzień należał do bardzo udanych, a wydarzenie doskonale połączyło dobrą zabawę z edukacją! Wszystkim dzieciom życzymy bezpiecznych wakacji!

Dzieci z Powiatu Będzińskiego wzięły udział w Pikniku „Bezpieczne wakacje” !