07/03 2024

XIV Powiatowy Literacki Konkurs Obcojęzyczny dla uczniów z terenu powiatu będzińskiego rozstrzygnięty

konkurs II LO

W czwartek 7 marca w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XIV Powiatowego Literackiego Konkursu Obcojęzycznego dla uczniów z terenu powiatu będzińskiego.

Laureatom wydarzenia, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody w imieniu Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca wręczyły Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Halina Mentel wraz z dyrektor Agnieszką Hetman.  Nagrodzone prace zostały napisane w języku angielskim i niemieckim.

Celem konkursu było doskonalenie umiejętności literackich młodzieży oraz zachęcenie ich do pisania i prezentowania swojej twórczości literackiej. Była to również doskonała okazja, aby młodzi ludzie zaprezentowali oraz porównali swoje umiejętności językowe.