27/04 2023

XIV Gminna Konferencja Ekologiczna dla Młodzieży!

XIV Gminna Konferencja Ekologiczna dla  Młodzieży!

W Sali widowiskowej Miejsko - Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu, odbyła się wczoraj XIV Gminna Konferencja Ekologiczna dla Młodzieży, którą zorganizował Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś oraz Siewierskie Towarzystwo Ekologiczne "Wawrzynek". W wydarzeniu wziął udział Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk. Konferencja miała na celu upowszechnianie wiedzy na temat ochrony środowiska, podniesienie świadomości ekologicznej, rozbudzenie odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego oraz rozwijanie właściwych postaw wśród młodych ludzi. W programie znalazła się prezentacja multimedialna na tematy związane z ochroną środowiska, występy dzieci i młodzieży z Publicznego Przedszkola w Siewierzu, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach. Dodatkowo laureatom nagród w konkursach ekologicznych zostały wręczone nagrody!

XIV Gminna Konferencja Ekologiczna dla Młodzieży!