18/04 2023

X Wojewódzki Turniej Musztry dla klas mundurowych

Swoimi umiejętnościami mogli pochwalić się dzisiaj uczniowie klas mundurowych podczas X Wojewódzkiego Turnieju Musztry dla Szkół z Klasami Mundurowymi, który jest wieloletnią tradycją, nie tylko Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach, ale także całego regionu. Cel przedsięwzięcia to przede wszystkim popularyzacja musztry w środowisku klas mundurowych, jako elementu pracy wychowawczej, promocja służb mundurowych oraz integracja klas mundurowych. Zwycięskim drużynom, w imieniu Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca puchary wręczyli: Naczelnik Wydziału Oświaty Aldona Kopczyńska i Naczelnik Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem Kamil Curyło. Pierwsze miejsce wraz z możliwością reprezentowania naszego województwa w Turnieju Ogólnopolskim zdobyło II Liceum im. Mikołaja Kopernika w Świętochłowicach.

Ponadto Starosta Będziński Sebastian Szaleniec otrzymał podziękowanie za objęcie wydarzenia Honorowym Patronatem oraz włączenie się w przebieg i współorganizację.
W wydarzeniu uczestniczyli także: Burmistrz Miasta Wojkowice Tomasz Szczerba, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie mł. bryg. Arkadiusz Spera i Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie mł. insp. Paweł Fryc, a także Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Będzinie ppłk Wojciech Bakalarz.

X Wojewódzki Turniej Musztry dla klas mundurowych