• Tłumacz języka migowego
BIP
16/03 2023
#Aktualności

X Konferencja z cyklu „Dyrektor Liderem”

X Konferencja z cyklu „Dyrektor Liderem”


Przed nami kolejna edycja wydarzenia, które od lat skupia grono praktyków i specjalistów związanych z edukacją i zarządzaniem placówkami oświatowymi.

Wyższa Szkoła HUMANITAS,  zaprasza do udziału w X Konferencji z cyklu „Dyrektor Liderem”. Tegoroczna odsłona zostanie poświęcona wsparciu psychicznemu oraz emocjonalnemu dzieci i młodzieży w środowisku szkolnym.

Organizatorzy wydarzenia skupili się nad szerokim spektrum zagadnień związanych ze wsparciem i pomocą psychologiczną, bowiem wyniki badań wyraźnie wskazują, że ten obszar wymaga szczególnego zaangażowania i troski. Temat jest niezwykle aktualny, zwłaszcza w kontekście zmian systemowych, które zostały wdrożone w związku z globalną sytuacją epidemiologiczną, a te, jak powszechnie wiadomo, są wciąż odczuwalne.

 Do udziału w konferencji z cyklu „Dyrektor Liderem” zostali zaproszeni eksperci, którzy podzielą się z Państwem swoją wiedzą, a co najważniejsze doświadczeniem.

 Wyjątkowo interesująco prezentuje się panel dyskusyjny pt. „Jak nauczyciel i nauczycielka mogą pomóc swoim uczniom i uczennicom w budowaniu odporności psychicznej?”.

 W panelu udział wezmą:

Monika Szczepanik - moderator, certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy, uznana edukatorka, wykładowca WSH, trener współpracujący z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli Humanitas.

Marta Młyńska - germanistka, edukatorka, trenerka, coachka, finalista konkursu Nauczyciel Pomorza 2018.

Przemek Staroń - psycholog, autor książek, nauczyciel Roku 2018, finalista Global Teacher Prize 2020 Funkcjonujemy w rzeczywistości naznaczonej dynamicznymi zmianami.

Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać interesujących prelekcji związanych m.in. z:

  •       rozpowszechnieniem zaburzeń depresyjnych wśród dzieci i obrazem klinicznym zaburzeń nastroju;
  •       etiologią dziecięcych zaburzeń depresyjnych;
  •       sposobem postępowania diagnostycznego w przypadku wystąpienia objawów.

Eksperci biorący udział w konferencji są specjalistami z zakresu neurologii, psychologii, a w swojej pracy sięgają po rozmaite metody, od Biofeedback po psychoterapię w nurcie psychodynamicznym. Spotkacie się Państwo m. in. z:

  • dr. n. med. Pawłem Dębskim;
  • dr. n. med. Pawłem Dobrakowskim. 

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Starosta Będziński, Prezydent Miasta Sosnowca, Prezydent Miasta Zawiercie, Prezydent Miasta Gliwice, Prezydent Miasta Zabrza oraz Prezydent Miasta Jaworzna.

ZGŁOSZENIA I KONTAKT Z ORGANIZATOREM

KLIKNIJ TUTAJ: https://tiny.pl/w495g

 

do góry