20/09 2024
#Komunikaty

Wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonej do najmu Mierzęcice/obręb Nowa Wieś działka numer 580/36

Wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonej do najmu

Na podstawie art. 35 ust.1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz.U z 2024r. poz. 1145 ) Starosta Będziński
przeznacza do oddania w najem na okres 3 lat część nieruchomości gruntowej usytuowanej w Mierzęcicach.
OZNACZENIE NIERUCHOMOŚCI WEDŁUG KSIĘGI WIECZYSTEJ ORAZ EWIDENCJI GRUNTÓW I BUDYNKÓW:
Nieruchomość stanowiąca własność Skarbu Państwa położona jest w Mierzęcicach, oznaczona w ewidencji gruntów i budynków jako działka numer 580/36, obręb Nowa Wieś o powierzchni całkowitej 1161m2,stanowiąca użytek Bi – inne tereny zabudowane, opisana w księdze wieczystej nr ................ Sądu Rejonowego w Zawierciu. Dział III i IV księgi wieczystej wolne od wpisów.
OPIS NIERUCHOMOŚCI:
Nieruchomość gruntowa położona jest w Nowej Wsi, która w części zabudowana jest stacją redukcyjno-pomiarową należącą do Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o.

PRZEZNACZENIE NIERUCHOMOŚCI I SPOSÓB JEJ ZAGOSPODAROWANIA:
Zgodnie z Uchwałą Nr VI/51/2019 Rady Gminy Mierzęcice z dnia 28 maja 2019r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Mierzęcice przedmiotowa nieruchomość znajduje się na terenie oznaczonym jako: 1ITG – tereny infrastruktury technicznej – gazownictwo, gazociąg podwyższonego ciśnienia ze strefą kontrolowaną, izolinie hałasu po zastosowaniu zabezpieczeń: 65 dB – pora dzienna, ograniczenia wysokości zabudowy (powierzchnia BRA) od lotniczych urządzeń naziemnych (LUN)

CEL NAJMU: urządzenia infrastruktury technicznej

POWIERZCHNIA NAJMU: 839m2

CZAS NA KTÓRY UMOWA NAJMU ZOSTANIE ZAWARTA: 3 lata
WYSOKOŚĆ OPŁATY Z TYTUŁU NAJMU: 360zł za pierwsze 500m2 + 0,26 zł za każdy następny m2 netto/ m-c. Wysokość czynszu może raz w roku ulec podwyższeniu o wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych publikowany przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.

TERMIN WNOSZENIA OPŁAT: do 25 dnia każdego miesiąca.

Niniejszy wykaz podlega wywieszeniu na okres 21 dni w siedzibach Starostwa Powiatowego w Będzinie przy ulicy Jana Saczewskiego 6 oraz Ignacego Krasickiego 17 (I piętro) oraz publikacji w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.powiat.bedzin.pl. Ponadto wykaz podlega publikacji na stronie podmiotowej Wojewody Śląskiego w Biuletynie Informacji Publicznej przez okres 21 dni.

STAROSTA BĘDZIŃSKI
SEBASTIAN SZALENIEC

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji / aktualizacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz