30/04 2024
#Ogłoszenia

Wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonej do dzierżawy - Siewierz - obręb Gołuchowice/działka numer 226/4

Na podstawie art. 35 ust.1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz.U z 2023r. poz. 344 ze zm.) Starosta Będziński przeznacza do dzierżawy na okres 3 lat nieruchomość gruntową usytuowaną w Siewierzu.

OZNACZENIE NIERUCHOMOŚCI WEDŁUG KSIĘGI WIECZYSTEJ ORAZ EWIDENCJI GRUNTÓW I BUDYNKÓW:
Nieruchomość stanowiąca własność Skarbu Państwa położona jest w Siewierzu, oznaczona w ewidencji gruntów i budynków jako działka numer 226/4, obręb Gołuchowice
o powierzchni całkowitej 54247m2,stanowiąca użytek (RIIIa 45001 m2) – grunty orne, (PsIII 373 m2) – pastwiska trwałe, (RIIIb 8873m2) opisana w księdze wieczystej nr CZ1Z/00077810/3 Sądu Rejonowego w Zawierciu. Dział III i IV księgi wieczystej wolne od wpisów.

OPIS NIERUCHOMOŚCI:
Najbliższe otoczenie nieruchomości stanowią tereny niezabudowane użytkowane rolniczo i tereny pojedynczej zabudowy jednorodzinnej i siedliskowej. Nieruchomość nie posiada bezpośredniego dostępu do drogi publicznej. Działka ma kształt zbliżony do wydłużonego prostokąta. Nieruchomość nie jest ogrodzona.

PRZEZNACZENIE NIERUCHOMOŚCI I SPOSÓB JEJ ZAGOSPODAROWANIA:
Dla nieruchomości brak jest obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z zapisami „ Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta i Gminy Siewierz” działka nr 226/4 zlokalizowana jest na terenach:
- obszary rolniczej przestrzeni produkcyjnej – kompleksy rolne,
- obszary pozostałe - adaptacja stanu istniejącego z możliwymi przekształceniami nie wywołującymi kolizji z funkcją terenów sąsiednich i otaczających oraz zgodnie z przyjętymi kierunkami zagospodarowania przestrzennego.

CEL DZIERŻAWY: uprawy rolne

POWIERZCHNIA DZIERŻAWY: 54247m2

CZAS NA KTÓRY UMOWA DZIERŻAWY ZOSTANIE ZAWARTA: 3 lata

WYSOKOŚĆ OPŁATY Z TYTUŁU DZIERŻAWY: 0,15zł/m2 rocznie. Wysokość czynszu może raz w roku ulec podwyższeniu o wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych publikowany przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.

TERMIN WNOSZENIA OPŁAT: do 31 marca każdego roku.

Niniejszy wykaz podlega wywieszeniu na okres 21 dni w siedzibach Starostwa Powiatowego w Będzinie przy ulicy Jana Saczewskiego 6 oraz Ignacego Krasickiego 17 (I piętro) oraz publikacji w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.powiat.bedzin.pl. Ponadto wykaz podlega publikacji na stronie podmiotowej Wojewody Śląskiego w Biuletynie Informacji Publicznej przez okres 21 dni.

STAROSTA BĘDZIŃSKI
SEBASTIAN SZALENIEC

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji / aktualizacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz