15/12 2023

Wyjątkowe spotkania wigilijne na terenie powiatu będzińskiego!

Spotkania wigilijne na terenie powiatu będzińskiego

Grudzień to wyjątkowy, magiczny miesiąc w którym spędzamy bardzo cenne chwile w gronie najbliższych- rodziny i przyjaciół, ale także osób, którym chcemy przekazać najlepsze, świąteczne życzenia i wspólnie podsumować mijający rok.  W środę, 13 grudnia Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Będzina Rafałem Adamczykiem, spotkali się z Członkami Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Oddziału Rejonowego w Będzinie, którym niewątpliwie udzielił się wspaniały, świąteczny nastrój! Pełni pozytywnej energii Seniorzy, wspólnie śpiewali najpiękniejsze, polskie kolędy i kosztowali bożonarodzeniowych potraw, łamiąc się wcześniej opłatkiem. Tradycyjna ukraińska Wigilia, odbyła się również tego dnia, w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Sławkowie, gdzie mieszkają uchodźcy i była bardzo dobrą okazją, aby przekazać wszystkim nie tylko świąteczne życzenia, ale także wspaniały prezent- nową kosiarkę, która z pewnością przyda się już wiosną w pracach ogrodowych. Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas, w którym na twarzy każdego dziecka powinien gościć uśmiech! O to zdecydowanie zadbali Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Wicestarostą Będzińskim Dariuszem Waluszczykiem, Członkiem Zarządu Powiatu Będzińskiego Haliną Mentel oraz Radnym Rady Powiatu Będzińskiego Marianem Koziełem podczas Wigilii, która odbyła się w murach Placówki w czwartek 14 grudnia. Dzieciaki otrzymały wymarzony głośnik, który będą mogły wykorzystywać do słuchania swoich ulubionych utworów muzycznych! Również w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Będzinie, w czwartek 14 grudnia, dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia wokalne, dały popis swoich niesamowitych, wokalnych umiejętności biorąc udział w świątecznym koncercie kolęd i pastorałek. Na każde młodego wokalistę czekał oczywiście upominek, który wręczył w imieniu Starosty Będzińskiego- Naczelnik Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem Kamil Curyło.

Wyjątkowe spotkania wigilijne na terenie powiatu będzińskiego