26/04 2024

Wybierz ścieżkę kształcenia z PUP Będzin – odcinek czwarty – III L.O. im. Cypriana Kamila Norwida w Będzinie

Tak piszą o sobie:

• III Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida jest wizytówką powiatu i miasta Będzina. Głównym celem szkoły jest zapewnienie uczniom kształcenia na najwyższym poziomie jakości, które w efekcie umożliwi absolwentom start na wyższe uczelnie.
  • III Liceum jest placówką demokratyczną, samorządną, w pełni nowoczesną, o jasno określonych celach dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczych, współpracującą ze środowiskiem lokalnym, a przede wszystkim wychowującą młodego człowieka przygotowanego do życia w XXI wieku.
  • Dzięki współpracy z organami: prowadzącym i nadzorującym szkołę, dzięki kadrze nauczycielskiej, rodzicom i samym uczniom będziemy wprowadzać zmiany kreatywne, służące powstaniu placówki w pełni nowoczesnej i otwartej na potrzeby młodego pokolenia. Szkoła wychowuje pełnowartościowych obywateli Europy, korzystających z osiągnięć rewolucji technologicznej.
  • Wszyscy członkowie społeczności szkolnej współdziałają na zasadzie partnerstwa, wzajemnego szacunku i tolerancji, są wrażliwi na prawdę, dobro, uczciwość i piękno.
  • Liceum zapewnia uczniom możliwość integralnego rozwoju wszystkich sfer osobowości w zgodzie z ich potrzebami i możliwościami psychofizycznymi, w warunkach poszanowania godności osobistej oraz wolności światopoglądowej i wyznaniowej.

Oferta dydaktyczna na rok szkolny 2024/2025 przedstawia się następująco:

KLASA 1A PSYCHOLOGIA I KOMUNIKACJA INTERPERSONALNA

Jest to klasa z rozszerzonym językiem polskim i biologią. Kto się tu odnajdzie? Na pewno każdy kogo ciekawią meandry ludzkiej psychiki. Ktoś kogo intrygują emocje i zachowania ludzi. W tej klasie odnajdzie się osoba, która lubi się uczyć i rozwijać, a także posiada łatwość nawiązywania kontaktów.
Masz wybór specjalizacji: psychologia wizerunku w biznesie i w życiu publicznym, psychologia rozwoju osobistego, psychologia rozwoju kompetencji interpersonalnych, komunikacja interpersonalna i społeczna, komunikacja interpersonalna i wsparcie psychospołeczne, filologia polska, biologia.

KLASA 1B JĘZYK ANGIELSKI I JĘZYK HISZPAŃSKI Z ELEMENTAMI KULTURY

Jest to klasa z rozszerzonym językiem angielskim i językiem hiszpańskim. Kto się tu odnajdzie? Na pewno każdy kto pragnie rozwijać swoje umiejętności językowe, aby stać się „obywatelem świata” i zgadza się ze stwierdzeniem: „granice mojego języka, są granicami mojego świata”.
Masz wybór specjalizacji: filologia angielska z językiem hiszpańskim, lingwistyka praktyczna i copywriting, międzynarodowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne, stosunki międzynarodowe, bezpieczeństwo narodowe, digital media – kreatywność, analiza, zarządzanie.

Zapraszamy na stronę norwid.edu.pl po szczegóły dotyczące rekrutacji!