27/09 2024

V Festiwal Filmowy "Złote Piaski"

nag
W środę, 25 września 2024 roku w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie odbyła się piąta edycja Festiwalu Filmowego „Złote Piaski”. Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu było hasło „Z 5 w tle”. Przegląd przyciągnął liczne grono uczestników. Organizatorem wydarzenia był Środowiskowy Dom Samopomocy „Ostoja” z Czeladzi.

Podczas festiwalu zaprezentowano pięć filmów, które przygotowały ośrodki pomocy z regionu. Na ekranie można było zobaczyć takie produkcje jak: „Instytut emocji” (Środowiskowy Dom Samopomocy „Na Grota” z Sosnowca), „Uczta pięciu dusz” (Warsztaty Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci OM Sosnowiec), „W 5 dni dookoła świata” (ŚDS „Ostoja” z Czeladzi), „Apokalipsa” (ŚDS Zawiercie) oraz „Od samotności do radości - podróż 5 emocji” (Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Bądź z nami” z Będzina).

Udział w wydarzeniu w imieniu Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca wziął Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Zdzisław Banaś.  Wśród gości znalazł się także Radny Rady Powiatu Będzińskiego Maciej Klimek oraz Zastępca Burmistrza Miasta Czeladź ds. społecznych Andrzej Mentel.