27/09 2023

Uroczyste ślubowanie uczniów z I LO w Będzinie

27 września, w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Będzinie, odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych, która wpisała się już w tradycję tej wyjątkowej szkoły! Dla całej społeczności szkolnej jest to szczególnie święto, ponieważ w mury liceum wkracza kolejny rocznik uczniów. W dzisiejszej uroczystości w imieniu Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca wziął udział Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, który skierował do uczniów słowa pełne wsparcia oraz pogratulował wyboru szkoły. Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekając m.in. rzetelnie wypełniać swoje obowiązki szkole oraz systematycznie dążyć do rozwoju swojej osobowości.
Podczas ślubowania uczniom towarzyszyli: Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski, Radna Rady Powiatu Będzińskiego Bożena Łapaj i Naczelnik Wydziału Oświaty Aldona Kopczyńska.

Uroczyste ślubowanie uczniów z I LO w Będzinie