27/09 2023

Miłośnicy Czeladzi obchodzili wczoraj 40-lecie działalności!

We wtorkowe popołudnie, w Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia", spotkali się Miłośnicy Czeladzi, aby wspólnie uczcić 40. Urodziny Stowarzyszenia, które jest najstarszą organizacją pozarządową działającą na terenie Czeladzi i istnieje od 1983 roku. SMCz jest inicjatorem i współorganizatorem wszelkich uroczystości upamiętniających ważne wydarzenia historyczne. Wydaje liczne prace poświęcone historii miasta, publikując m.in. materiały dotyczące wybitnych postaci życia kulturalnego i artystycznego- ukazuje sylwetki wybitnych twórców związanych z Czeladzią. Jednym z ważniejszych celów istnienia Stowarzyszenia jest oczywiście gromadzenie zbiorów historycznych dotyczących miasta. We wczorajszym wydarzeniu Starostę Będzińskiego Sebastiana Szaleńca reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka. Spotkanie zakończył występ teatralny uczniów z czeladzkiej szkoły.

W Jubileuszu wzięli udział: Poseł na Sejm RP Rafał Adamczyk, Senator RP Beata Małecka-Libera, Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Czeladzi Dominik Penar, Sekretarz Miasta Jolanta Moćko oraz Radny Rady Miejskiej w Czeladzi Patryk Trybulec.

Miłośnicy Czeladzi obchodzili wczoraj 40-lecie działalności!