03/10 2022

Uroczyste podsumowanie projektu Erasmus+ w CKZiU

CKZiU zdjęcie grupowe

Dzisiaj w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Będzinie, odbyło się uroczyste podsumowanie projektu Erasmus+, w ramach akredytacji przyznanej dla szkoły na lata 2021-2027. W praktyce oznacza to, iż kolejne roczniki uczniów uczęszczających do CKZiU będą realizowały staż poza granicami naszego kraju. Uzyskana akredytacja gwarantuje regularnie otrzymywanie dofinansowania na realizację tego przedsięwzięcia, przy ogromnej konkurencji szkół z całej Polski.

- Program Erasmus jest ogromną szansą dla młodych ludzi z terenu powiatu będzińskiego, którzy chcą się uczyć za granicą. Daje on możliwość poznania nowej kultury i tradycji w krajach partnerskich, doskonalenia umiejętności językowych, zdobycia nowych znajomości oraz podróżowania. Nabycie tych wszystkich kompetencji, na pewno będzie bardzo cennym doświadczeniem na przyszłość dla uczniów CKZiU- powiedział Starosta Będziński Sebastian Szaleniec.

Podczas spotkania, Starosta otrzymał pamiątkową tablicę od uczniów z podziękowaniem za wsparcie w organizacji programu i umożliwienie wyjazdu młodzieży na praktykę do Malmö w Szwecji.

CKZiU Erasmus+