27/04 2023

Uroczyste otwarcie Stadionu Lekkoatletycznego w Czeladzi!

Otwarcie Stadionu lekkoatletycznego w Czeladzi

Dzisiaj, odbyło się uroczyste otwarcie Stadionu Lekkoatletycznego im. Józefa Pawełczyka przy ulicy Sportowej w Czeladzi, w którym wziął udział Starosta Będziński Sebastian Szaleniec. Stadion odmienił się nie do poznania! Został wyposażony we wszystkie niezbędne urządzenia. Oprócz 8-torowej bieżni lekkoatletycznej jest m.in. specjalny tor z rowem z wodą dla dystansu 3000 metrów z przeszkodami. Są dwie skocznie w dal, rozbieg do rzutu oszczepem, dwie skocznie do skoku o tyczce. Jednym słowem jest wszystko, co niezbędne do zorganizowania profesjonalnych zawodów lekkoatletycznych! Obiekt zyskał również m.in. nowe oświetlenie czy zegar, został wyposażony w nowoczesne nagłośnienie oraz pełen monitoring.
W uroczystości uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Mateusz Bochenek, Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka, Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Czeladzi Jolanta Moćko, Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Beata Zawiła, Radny Rady Miejskiej w Czeladzi Patryk Trybulec, a także Radni Rady Miast Czeladzi.

Otwarcie Stadionu lekkoatletycznego w Czeladzi