19/05 2023

Uroczyste obchody Dnia Strażaka w Grodźcu!

Uroczyste obchody dnia strażaka w Grodźcu

W sobotę, odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka. Z tej okazji, w Ochotniczej Straży Pożarnej Grodziec w Będzinie, Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wyraził wdzięczność wszystkim strażakom za poświęcenie i stałą gotowość do ratowania zdrowia i życia ludzkiego wręczając bon upominkowy. Podczas wydarzenia zostały również wręczone odznaki dla zasłużonych strażaków OSP. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta, która została odprawiona w Kościele pw. Bł. Honorata Koźmińskiego, po której miał miejsce Apel, który odbył się na placu Jednostki. W wydarzeniu udział wzięli: Poseł na Sejm RP Rafał Adamczyk, Kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Będzinie Mirosław Krycia oraz Naczelnik Wydziału Promocji, Sportu i Komunikacji Społecznej  Urzędu Miasta w Będzinie Kamil Kowal.