02/08 2024

Uroczysta zbiórka w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach

kwp

W czwartek, 1 sierpnia 2024 roku przed siedzibą śląskiej Policji, odbyło się uroczyste powitanie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach w związku z jego generalską nominacją. Inspektor Mariusz Krzystyniak w środę, w Pałacu Prezydenckim z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  odebrał nominację na stopień nadinspektora.

Uroczystą zbiórkę rozpoczęło złożenie meldunku komendantowi przez dowódcę uroczystości. Po przywitaniu gości honorowych, odczytane zostało postanowienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadaniu stopnia nadinspektora Policji Komendantowi Wojewódzkiemu Mariuszowi Krzystyniakowi.

O oprawę muzyczną uroczystości zadbała Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W wydrzeniu wziął udział Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, który na ręce Komendanta złożył gratulacje oraz słowa uznania za dotychczasowe zawodowe osiągnięcia. Starosta życzył także pomyślności w dalszej służbie, sukcesów zawodowych, realizacji wszystkich przyszłych zamierzeń oraz satysfakcji z pełnionej misji.

Gratulacje nowemu Generałowi złożył także Wojewoda Śląski Marek Wójcik, Prezydent Katowic Marcin Krupa.

Nominacja Generalska