03/08 2024

10-lecie zespołu wokalnego „Niezapominajki”

10-lecie zespołu wokalnego

W sobotę, 3 sierpnia remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojkowicach Kościelnych wypełniła się śpiewem, radością i wspomnieniami. Tego dnia zespół wokalny „Niezapominajki” działający przy Kole Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Wojkowicach Kościelnych, obchodził swoje 10-lecie.

Miniony czas działalności artystycznej Zespołu to wspaniała historia wypełniona sukcesami i wieloma koncertami. Zespół aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Powiatu oraz występuje podczas rozmaitych imprez okolicznościowych swojej Gminy. Jubileusz był dla członków zespołu nie tylko czasem podsumowań, ale także snucia planów na przyszłość.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Przewodniczącej Koła, która przypomniała wszystkim zgromadzonym najważniejsze momenty z historii zespołu. Następnie na scenę wkroczyły „Niezapominajki” prezentując swój starannie przygotowany repertuar. Publiczność mogła usłyszeć zarówno popularne przeboje, jak i mniej znane, lecz równie piękne utwory, które wywołały wiele wzruszeń.

Po części artystycznej nadszedł czas na gratulacje, podziękowania i ogromny jubileuszowy tort. Pod adresem zespołu padło wiele ciepłych słów.

Podczas uroczystości Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wręczył zespołowi symboliczny bukiet kwiatów oraz pamiątkową tabliczkę. Był to wyraz uznania za ich wkład w rozwój kulturalny społeczności lokalnej oraz za ich wytrwałość i zaangażowanie przez ostatnią dekadę.

10-lecie Zespołu Wokalnego "Niezapominajki"