01/06 2022

Tu na razie jest ściernisko,...ale będzie nowe boisko!

Starosta Będziński wraz z Wicestarostą oglądaja plan budowy boiska.

Na terenie Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych im. Dominika Savio w Sarnowie powstanie nowy teren rekreacyjny. Z tej okazji dzisiaj Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk wraz z Dyrektorem Domu Dziecka Zenonem Piwko obejrzeli stare boisko, które już za chwilę przejdzie totalną metamorfozę. Zakres inwestycyjny będzie obejmował: budowę boiska wielofunkcyjnego z odwodnieniem, montaż piłkochwytów oraz budowę chodnika z kostki betonowej. Powstaną również nowe ławki. Zaprojektowane boisko powstanie w miejscu istniejącego obecnie boiska asfaltowego, jednak będzie miało zdecydowanie większe wymiary. Boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej składać się będzie z rozmaitych placów gry do dyscyplin takich jak: piłka ręczna, siatkówka czy koszykówka. Planowany termin zakończenia prac budowlanych to październik 2022r. Perspektywa powstania nowego obiektu, jest zapewne dla wszystkich dzieciaków wspaniałym prezentem z okazji dzisiejszego Dnia Dziecka. Ponadto Starosta Będziński przekazał dzieciom piłki do gry. Słodkie upominki wręczyła wszystkim dzieciakom Fundacja „Pełni Mocy do Pomocy”, a „Pan Warzywko” przekazał dzieciom zdrowe przekąski w postaci jabłek. W wydarzeniu uczestniczyli również: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rafał Adamczyk, Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Halina Mentel, Radny Rady Powiatu Będzińskiego Marian Kozieł.

- Bardzo się cieszę, że wychowankowie Domu Dziecka będą mogli rozwijać swoje sportowe pasje korzystając z nowego boiska. Mam nadzieję, że nowoczesny teren rekreacyjny przyczyni się również do rozbudzenia i odkrycia nowych, sportowych talentów wśród dzieci i młodzieży - powiedział Starosta.

Wizyta Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca w Domu Dziecka w Sarnowie