12/08 2022

Święto Wojska Polskiego w Powiecie!

W poniedziałek 15 sierpnia, Starosta Będziński Sebastian Szaleniec oddał hołd żołnierzom walczącym za Polskę, składając pod pomnikiem 11. Pułku Piechoty i 23. Pułku Artylerii Lekkiej przy ul. Sienkiewicza w Będzinie symboliczną wiązankę kwiatów.

Cześć bohaterom złożyli w dniu Święta Wojska Polskiego wraz ze Starostą - Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk oraz Naczelnik Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem Kamil Curyło.  W obchodach udział wzięli również: Poseł na Sejm RP Rafał Adamczyk, w imieniu Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego - II Wiceprezydent Anna Drzewiecka, w imieniu Burmistrza Miasta Czeladź Zbigniewa Szaleńca - Sekretarz Miasta Dorota Bąk, w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie insp. Arkadiusza Więcka - Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w  Będzinie mł. insp. Paweł Fryc, w imieniu Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie mł. bryg. Arkadiusza Spery -  Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Będzinie mł. bryg. Szymon Gwóźdź, w imieniu Komendanta Wojskowego Centrum Rekrutacji w Będzinie ppłk. Wojciecha Bakalarza - Zastępca Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji mjr Jacek Łukasik. Okolicznościowy znicz złożył w imieniu duchowieństwa ks. kanon. Andrzej Stępień, który po uroczystości odprawił Mszę Świętą w Parafii Świętej Trójcy w Będzinie w intencji Ojczyzny.

Święto Wojska Polskiego jest okazją do oddania czci wszystkim bohaterom Wojska Polskiego, którzy polegli na polu chwały, oddając swoje życie za Ojczyznę.

Święto Wojska Polskiego w Powiecie