12/08 2022

OSP Sączów ma 110 lat!

OSP Saczów

W dniu 14 sierpnia, Starosta Będziński Sebastian Szaleniec na zaproszenie Zarządu, Druhen i Druhów, wziął udział w uroczystych obchodach Jubileuszu 110-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Sączowie.

- Druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej dzielnie wspierają swoich zawodowych kolegów i często wyjeżdżają do interwencji, by ratować nie tylko ludzi, ale także zwierzęta, wykazując się niesamowitą odwagą oraz pełnym profesjonalizmem. Z okazji dzisiejszego Jubileuszu, pragnę pogratulować codziennego realizowania niezwykle trudnych zadań, dziękując za determinację i empatię - powiedział Starosta.

Wydarzenie rozpoczęło się przemarszem wraz z Orkiestrą Dętą OSP Tąpkowice do kościoła, gdzie odbyła się Msza Święta w intencji strażaków. Po zakończonym nabożeństwie, dowódca uroczystości złożył meldunek. Nastąpił również przegląd pododdziałów i podniesienie na maszt flagi państwowej.  Następnie zaproszeni goście wysłuchali historii powstania OSP, a strażakom- ochotnikom zostały wręczone odznaczenia i dyplomy. Każdy uczestnik biorący udział w wydarzeniu mógł wpisać się do księgi pamiątkowej.

W uroczystości udział wzięli również: Poseł na Sejm RP Rafał Adamczyk, Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Katowicach, w Będzinie i Siewierzu Zdzisław Banaś, Wójt Gminy Bobrowniki Małgorzata Bednarek, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie mł. bryg. Arkadiusz Spera, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Tomasz Bednarek i Radni Rady Gminy Bobrowniki.

OSP Sączów