22/09 2024

Regionalny Turniej Gry Planszowej - Próba Ognia.

W niedzielę, 22 września, Sala Sesyjna Starostwa Powiatowego w Będzinie stała się areną zmagań Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z całego regionu. Młodzi strażacy ochotnicy zmierzyli się ze sobą w Regionalnym Turnieju Gry Planszowej - Próba Ognia.

Wydarzenie miało na celu rozwijanie umiejętności strategicznych i współpracy w kontekście działań ratowniczych oraz integrację młodzieży zainteresowanej pożarnictwem. Gra postawiła przed uczestnikami realne wyzwania strażackie, wymagające szybkiego myślenia i precyzyjnego planowania. Drużyny podzieliły się na dwie grupy, z których każda pełniła inną rolę. Pierwsza wcieliła się w rolę strażaków, których zadaniem było uratowanie miejscowości przed niszczycielskimi skutkami żywiołów. Mieli oni do dyspozycji zasoby i strategie potrzebne do szybkiego reagowania na niebezpieczeństwa, ale wyzwanie okazało się szczególnie trudne, ponieważ żywiołami kierowała druga drużyna. Strażacy musieli nie tylko efektywnie koordynować swoje siły, ale także działać pod presją czasu i nieprzewidywalnych zmian które generowała drużyna żywiołów. Ta forma rozgrywki nie tylko symulowała realne wyzwania, ale również wymagała od uczestników pełnej współpracy i kreatywnego myślenia.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.

Regionalny Turniej Gry Planszowej - Próba Ognia