15/07 2024
#Aktualności #Komunikaty

Przebudowa nawierzchni jezdni ulicy Wiejskiej w Czeladzi

Starostwo Powiatowe w Będzinie informuje, że w okresie od dnia 16 lipca 2024 roku do dnia 15 sierpnia 2024 roku na ulicy Wiejskiej w Czeladzi na odcinku od skrzyżowania z ulicą Prostą do skrzyżowania z ulicą Nowopogońską Rondo im. Jurka Bitschana prowadzone będą prace związane z remontem nawierzchni jezdni.

W związku z prowadzonymi robotami drogowymi zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu polegająca na zamknięciu ulicy Wiejskiej na remontowanym odcinku oraz części ronda co spowoduje utrudnienia w ruchu drogowym. W celu utrzymania płynności ruchu dojazdu do ulicy Nowopogońskiej zostanie wprowadzony objazd Drogami Krajowymi nr 86, 94, ul. 1 Maja, ul. Katowicka oraz dodatkowy objazd: Handlowa, (DK94 ) Będzińska, 1 Maja i Katowicka.

Mieszkańcy remontowanego odcinka ulicy Wiejskiej będą mieli zapewniony dojazd do posesji. Ruch pojazdów komunikacji publicznej ulegnie zmianie. Dotyczyć będzie linii autobusowych nr 61, 88, 100, 800, 814. Prosimy kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności oraz wyrozumiałość. Prowadzony remont nawierzchni jezdni ulicy Wiejskiej w Czeladzi ma na celu poprawę bezpieczeństwa kierujących i pieszych uczestników ruchu.

Starosta Będziński Sebastian Szaleniec i Zarząd Powiatowego Związku OSP RP Będzin zapraszają na II POWIATOWY FESTIWAL ORKIESTR DĘTYCH JEST W ORKIESTRACH JAKAŚ SIŁA, który odbędzie się 15 września o godz.16.00. Wydarzenie rozpocznie przemarsz spod dworca PKP na Plac Lustigera w Będzinie.