12/10 2023

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. Grono Pedagogiczne uczciło swój dzień w TDZ!

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej, w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie, wczoraj, odbył się Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej, który jest świętem wszystkich nauczycieli, wychowawców oraz pracowników oświaty. Z tej okazji Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, wręczył kadrze pedagogicznej Nagrody Starosty Będzińskiego za oddanie i wkład włożony wykonywaną pracę, Nagrody Dyrektora 2023 dla nauczycieli z poszczególnych szkół ponadpodstawowych w Powiecie, a także Nagrody Komisji Edukacji Narodowej.

- Chciałbym przekazać Państwu wyrazy najwyższego uznania i szacunku. Każdego dnia, są Państwo wsparciem dla młodych ludzi, którzy pod Waszą opieką rozwijają swoje skrzydła. Dobry Pedagog jest, bowiem w stanie odkryć w swoim uczniu potencjał i talent, który dzięki odpowiedniej motywacji do podjęcia ambitnych wyzwań może przerodzić się w ogromny sukces. Mam nadzieję, że każdy nawet najmniejszy sukces Państwa wychowanków jest również Waszym sukcesem, który przynosi uczucie satysfakcji i najpiękniejszego spełnienia zawodowego. Jestem przekonany, że dla młodego człowieka jesteście kimś wyjątkowym, kto pozwoli uwierzyć mu, że może być tym, kim pragnie być, a niemożliwe nie istnieje. Z okazji tak wspaniałego święta, dziękuję Wam za osobiste zaangażowanie w tworzenie partnerskiej relacji z dziećmi i młodzieżą, a także krzewienie kultury dialogu oraz szacunku do drugiego człowieka. Niech ta szczególnie odpowiedzialna praca, którą bez wątpienia można nazwać misją niesie ze sobą poczucie spełnienia i uśmiech- mówił Starosta Będziński.

W tym niezwykle ważnym dniu nauczycielom z terenu powiatu będzińskiego życzenia  przekazali również: Poseł na Sejm RP Rafał Adamczyk, Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski, Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Adam Szydłowki, Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Będzińskiego Ewa Bierońska, Sekretarz Powiatu Agata Fazan oraz Radni Rady Powiatu Będzińskiego: Bożena Łapaj i Marian Kozieł.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!