12/01 2023

Powiatowe Spotkanie Noworoczne

Spotkanie Noworoczne

Styczeń jest miesiącem podsumowań ubiegłego roku oraz czasem, aby stworzyć listę noworocznych planów oraz zamierzeń. Z tej okazji 11 stycznia, w Sali Sesyjnej odbyło się Powiatowe Spotkanie Noworoczne, podczas którego Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Janem Powałką podsumowali działalność samorządu w roku 2022.  W części oficjalnej Spotkania, został także wyświetlony film ukazujący najważniejsze wydarzenia kulturalne i sportowe, które odbyły na terenie powiatu będzińskiego oraz zrealizowane w ubiegłym roku inwestycje, którymi możemy się poszczycić. Natomiast w części artystycznej, goście mieli okazję wysłuchać koncertu Mateusza Ziółki, wokalisty, pianisty oraz autora wielu piosenek. Do urozmaicenia części artystycznej przyczyniły się również młode, zdolne wokalistki Marta Cyganek oraz Zuzanna Korpok - uczennice II LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie.

- W ubiegłym roku, dokonaliśmy mimo ciągle zmniejszających się dotacji, realizacji wielu znaczących zadań i inwestycji drogowych, w służbie zdrowia i w oświacie.  Zrealizowane zadania oraz modernizacje, którymi możemy się poszczycić, są widoczne na wielu płaszczyznach. Z okazji Nowego Roku, chciałbym wszystkim Państwu życzyć dużo zdrowia, szczęścia, satysfakcji ze zrealizowanych przedsięwzięć, a także wszelkiej pomyślności oraz spełnienia marzeń i planów- powiedział Starosta Będziński.

W Noworocznym Spotkaniu wzięli udział także: Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Adam Szydłowski, Członkowie Zarządu Powiatu Będzińskiego: Halina Mentel i Marek Rajca, Sekretarz Powiatu Agata Fazan, Skarbnik Powiatu Aneta Kaczmarek, Biskup Diecezji Sosnowieckiej dr Grzegorz Kaszak, Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski, Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński, Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza Marcin Bazylak, Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec, Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś, Burmistrz Miasta Wojkowice Tomasz Szczerba, Burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk, Wójt Gminy Bobrowniki Małgorzata Bednarek, Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń, Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski, Przewodniczący Rad Miast i Gmin Powiatu, Radni Rady Powiatu Będzińskiego, przedstawiciele reprezentujący Senatorów oraz Posłów na Sejm RP, przedstawiciele duchowieństwa, spółek miejskich, działacze społeczni, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, naczelnicy, kierownicy wydziałów Starostwa Powiatowego, a także służby mundurowe.

Fotorelacja:

Spotkanie Noworoczne