19/09 2024

Powiat Będziński wyróżniony !

pat

Zaangażowanie Powiatu Będzińskiego w profilaktykę przeciwdziałaniu narkomanii zostało nagrodzone.

Spektakl profilaktyczno-edukacyjny „Sekret” w wykonaniu uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Będzinie zainaugurował program „Przyszłość a Ty” w naszym powiecie. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsze takie wyróżnienie w województwie śląskim.

W trakcie spotkania odbyła się także uroczystość powołania w "Wyspianie" PaTportu oraz jego ambasadorki, którą została uczennica II LO Kinga Wołczyk. Powołania wręczył Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Komendantem Powiatowym Policji Marcinem Lemańskim.

W tej wyjątkowej chwili zebranym towarzyszył Ambasador Projektu nadinsp. Tadeusz Budzik oraz przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji asp. szt. Krystian Jegel.

W wydarzeniu udział wzięli także: Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Anna Zakrzewska- Zamora, Członek Zarządu Zdzisław Banaś, Naczelnik Wydziału Oświaty Aldona Kopczyńska, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Sławomir Brodziński oraz pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Spektakl "Sekret"