06/03 2023

Potrójna wygrana w konkursie „Zielona Pracownia - 2023”!

Zielona Pracownia

Aż 180 tys. zł w formie dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach otrzyma Powiat Będziński na realizację zadania polegającego na modernizacji pracowni nauk przyrodniczych w trzech szkołach, dla których organem prowadzącym jest Powiat Będziński, tj. w II Liceum Ogólnokształcącym im. St. Wyspiańskiego w Będzinie, w Szkole Podstawowej nr 7 Specjalnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Będzinie oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Siewierzu.

Dzięki realizacji projektu powiatowe szkoły wzbogacą się o trzy w pełni wyposażone i dostosowane do potrzeb edukacyjnych uczniów sale dydaktyczne, w których odbywać się będą lekcje z zakresu nauk przyrodniczych. Celem projektu jest bowiem stworzenie nowoczesnej i estetycznej przestrzeni do prowadzenia zajęć, a także zapewnienie w pełni komfortowych warunków nauki, odpowiadających potrzebom i zainteresowaniom uczniów. Nowoczesne pracownie pozwolą  uczniom zdobywać wiedzę w przyjemnej atmosferze, a zakupione wyposażenie umożliwi interdyscyplinarny  sposób realizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych, których celem będzie m. in. rozwijanie kompetencji kluczowych oraz odkrywanie tajemnic świata przyrody i nauki.

W tegorocznej edycji zgłoszone zostały pracownie, w których zostaną przeprowadzone kompleksowe prace modernizacyjne i adaptacyjne, a także zakupiony zostanie wysokiej jakości sprzęt dydaktyczny, który na co dzień będzie wykorzystywany w procesie edukacyjnym.

- Cieszymy się, że tym razem zostały wyróżnione aż trzy szkoły Powiatu Będzińskiego, które zyskają nową przestrzeń do nauki i rozwoju. Jestem przekonany, że zdobywanie przez dzieci i młodzież wiedzy przyrodniczej i ekologicznej, dzięki przeprowadzonym pracom remontowo - modernizacyjnym pracowni oraz zakupionemu wyposażeniu, będzie jeszcze bardziej przyjemne i ciekawe. Realizacja projektu „Zielona Pracownia - 2023” w Powiecie Będzińskim z pewnością przyczyni się do wzrostu atrakcyjności naszych szkół oraz wzbogacenia ich oferty edukacyjnej - podkreśla Starosta Będziński Sebastian Szaleniec.

Potrójna wygrana w konkursie „Zielona Pracownia - 2023”!