31/05 2023

Polski Związek Niewidomych ma 40 lat!

Polski Związek Niewidomych ma 40 lat

W czeladzkiej Kopalni Kultury, świętowano wczoraj 40-lecie działalności Polskiego Związku Niewidomych w Czeladzi, który wspomaga  osoby niewidome i słabowidzące oraz ich bliskich w adaptacji do nowych warunków życia. Organizacja pomaga takim osobom odnaleźć sens życia poprzez wsparcie psychologiczne w procesie integracji. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień, Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wręczył na ręce Prezesa Związku szklaną statuetkę z życzeniami napisanymi alfabetem Braille’a, pismem punktowym stworzonym dla niewidomych, aby osoby te poczuły się uhonorowane i docenione. Wydarzenie uświetniły liczne występy artystyczne!

Z życzeniami u Jubilatów zjawili się także: Poseł na Sejm RP Rafał Adamczyk, Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec, a także Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Będzinie Olga Machura.

Polski Związek Niewidomych ma 40 lat