22/06 2022

Piknik „Bezpieczne wakacje” w Rogoźniku za nami!

Piknik „Bezpieczne wakacje” w Rogoźniku

Dzisiaj ponad 300 uczniów z powiatowych szkół podstawowych spotkało się w Rogoźniku, podczas pikniku edukacyjno-profilaktycznego, otwierającego nadchodzący sezon wakacyjny. Hasło przewodnie wydarzenia brzmiało „Bezpieczne Wakacje”, a imprezę zorganizował Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Komendantem Powiatowej Policji w Będzinie insp. Arkadiuszem Więckiem. Wszystkich uczestników wydarzenia przywitał Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk wraz z Etatowym Członkiem Zarządu Powiatu Będzińskiego Adamem Szydłowskim oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Paweł Fryc.

Okres wakacyjny jest czasem odprężenia i dobrej zabawy, podczas której zarówno dzieci jak i dorośli niejednokrotnie zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Z tej okazji uczestniczący w pikniku mogli skorzystać ze stoisk na których policjanci prezentowali swoją pracę, edukując dzieci poprzez zabawę oraz materiały profilaktyczne, uczące bezpiecznych zachowań w codziennym życiu. Najmłodsi wzięli również udział w pokazie sprzętu policyjnego oraz strażackiego i prezentacji akcji ratowniczej na wodzie przygotowanej przez strażaków. Dzieci zapoznały się również z pracą policyjnych psów tropiących. Jednym z głównych bohaterów imprezy była maskotka będzińskiej policji Smoczyca Klara. Uśmiech na twarzach wywołały dmuchane zjeżdżalnie z których dzieciaki mogły pozjeżdżać i poskakać świetnie się przy tym bawiąc. Stoisko, gdzie dzieci tworzyły bransoletki z kolorowych koralików przygotował Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie. Wiedzę ekologiczną można było sprawdzić biorąc udział w Kole Fortuny przygotowanym przez Wydział Środowiska i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Będzinie. Nie zabrakło również punktu informacyjnego przygotowanego przez Centrum dentystyczne Promedica. Impreza wzbogaciła uczestników nie tylko w wiedzę, ale również pozytywne emocje, a żadne dziecko nie wyszło z niej bez nagrody.

Piknik „Bezpieczne wakacje” w Rogoźniku