19/12 2023

Pierwsze posiedzenie Rady Seniorów Powiatu Będzińskiego

Wczoraj, w Sali Sesyjnej, odbyło się I posiedzenie Rady Seniorów Powiatu Będzińskiego. Rada Seniorów licząca 17 osób jest organem o charakterze konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym. Reprezentuje ona Seniorów zamieszkałych Powiat Będziński, zachęcając ich do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Podczas pierwszego spotkania Radni Seniorzy otrzymali z  rąk Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca, zaświadczenia o członkostwie w Radzie. Wybrano również władze Rady. Przewodniczącą została Teresa Rojek z Będzina, zaś dwiema wiceprzewodniczącymi Grażyna Szyniec z Czeladzi oraz Teresa Wieczorek z Siewierza. Posiedzenie uświetniła także uroczystość wręczenia nagród i dyplomów laureatom III Powiatowego Konkursu Samorządowego dla Seniorów. W wydarzeniu uczestniczyli: Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Halina Mentel, Radni Rady Powiatu Będzińskiego: Zofia Gajdzik, Bożena Łapaj i Marian Kozieł.

Pierwsze posiedzenie Rady Seniorów Powiatu Będzińskiego