07/02 2023

Pierwsze posiedzenie Nestorów Powiatu Będzińskiego!

Nestorzy Powiatu Będzińskiego

Dnia 7 lutego, w Starostwie Powiatowym w Będzinie, odbyło się pierwsze posiedzenie Nestorów Powiatu Będzińskiego. Podmiot opiniująco-doradczy został powołany zarządzeniem Starosty Będzińskiego dnia 10 stycznia 2023 r. Podczas spotkania, zgromadzonych gości przywitał Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, który wręczył zaświadczenia dziewięciu jego Członkom. Następnie Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Sławomir Brodziński przedstawił sprawozdanie z realizacji Programu „AS-Aktywny Senior. Powiatowy Program dla Seniorów na lata 2019-2023”oraz harmonogram działań w ramach polityki senioralnej na 2023 rok. Zaplanowano także plan posiedzeń, które będą się odbywały co najmniej raz na kwartał.

- Nestorzy Powiatu Będzińskiego  będą mieli bardzo ważny, opiniotwórczy głos dla wielu decyzji podejmowanych w naszym Powiecie, szczególnie w odniesieniu do środowisk senioralnych. Dzięki podmiotowi opiniująco-doradczemu będziemy mogli m.in. mieć wpływ na znaczną poprawę jakości życia osób starszych, podejmując różnego rodzaju działania, zmierzające do przebudowy przestrzeni społecznej tak, aby była w jak największym stopniu przyjazna mieszkańcom, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób w wieku senioralnym - powiedział Starosta Będziński.

Poniżej przedstawiamy Członków podmiotu opiniująco-doradczego pod nazwą Nestorzy Powiatu Będzińskiego:

1. Grażyna Stojek - Miasto Będzin;
  2. Stanisława Jarecka - Gmina Bobrowniki;
  3. Bogusława Brodzińska - Miasto Czeladź;
  4. Władysława Tyrała - Gmina Mierzęcice;
  5. Ewa Kozieł - Gmina Psary
  6. Teresa Wieczorek - Miasto i Gmina Siewierz;
  7. Karol Przybylski - Miasto Sławków;
  8. Teresa Jaskuła - Miasto Wojkowice;
  9. Halina Mentel - przedstawiciel Starosty Będzińskiego.

Nestorzy Powiatu Będzińskiego