07/02 2023

Debata społeczna „Seniorze! Zachowaj czujność".

Debata społeczna „Seniorze! Zachowaj czujność

Seniorzy z terenu powiatu będzińskiego, wzięli dzisiaj udział w debacie społecznej „Seniorze! Zachowaj czujność”, która odbyła się w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Będzinie. Na uczestników czekały liczne wykłady przygotowane m.in. przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Będzinie, przedstawicieli PKO, ZUS, pracowników Urzędu Skarbowego w Będzinie czy przedstawiciela Administracji Miejskiego Zakładu Budynków Mieszkalnych. Seniorzy mogli także obejrzeć prezentacje oraz film edukacyjny przygotowany przez policjantów, opowiadający o metodach, jakimi posługują się oszuści. Pod koniec spotkania osoby starsze mogły  zadawać pytania uczestnicząc w debacie.

- Oszuści próbują wykorzystać zaufanie Seniorów, stale modyfikując sposoby działania. Problem ten jest niestety bardzo zauważalny, dlatego wraz Komendantem Powiatowym Policji w Będzinie insp. Arkadiuszem Więckiem, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie debaty społecznej, która mam nadzieję zwiększy świadomość Seniorów, a co za tym idzie ich bezpieczeństwo- powiedział Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, który przywitał przybyłych gości.

Debata społeczna „Seniorze! Zachowaj czujność"