28/02 2023

Otwarcie kolejnego oddziału w PZZOZ!

Otwarcie kolejnego oddziału w PZZOZ

We wtorek, 28 lutego, w Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czeladzi, podsumowano I etap modernizacji Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Szybkiej Diagnostyki Kardiologicznej. Podczas projektowania oddziału, wzięto pod uwagę m.in. wyzwania epidemiczne takie jak covid19. Oddział wyposażono w śluzę, która pozwala na oddzielenie strefy zakaźnej od pozostałej części piętra. Pomieszczenia dla pacjentów są nowocześnie wyposażone od przedmiotów codziennego użytku poprzez łóżka po specjalistyczny sprzęt. Czeladzka interna dysponuje także salą intensywnego nadzoru kardiologicznego wyposażoną w wysokiej jakości wielofunkcyjne łóżka, monitory, pompy infuzyjne oraz pompy do żywienia pozajelitowego i respiratory. Remont oddziału zajmuje dwa piętra w skrzydle C i został podzielony na dwa etapy. Dzisiaj został oddany do użytku poziom drugiego piętra, jednak już rozpoczęto drugi etap prac.

- Jestem pewny, że kolejny etap modernizacji szpitala, poprawi nie tylko komfort pobytu pacjenta na oddziale, ale również jakość usług świadczonych przez kadrę medyczną. Dzisiaj, jesteśmy świadkami kolejnych przemian, które dokonują się w PZZOZ. Można śmiało stwierdzić, że pierwszy etap modernizacji Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Szybkiej Diagnostyki Kardiologicznej Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej został stworzony na wzór renomowanych ośrodków kardiologicznych, o najwyższym poziomie referyjności- powiedział Starosta Będziński Sebastian Szaleniec.

Zaproszenie Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca oraz Dyrektor PZZOZ-u Aldony Sylwy do wspólnego odwiedzenia nowo otwartego oddziału przyjęli: Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Ewa Bierońska i Jan Mucha, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Adam Szydłowski, Członkowie Zarządu Powiatu Będzińskiego Halina Mentel i Marek Rajca, Radni Rady Powiatu Będzińskiego, p.o. Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa,  Kierownik Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Szybkiej Diagnostyki Kardiologicznej lek. Ewa Wiązania-Gacek, pełnomocnik dyrektora ds. restrukturyzacji PZZOZ dr n. med. Dariusz Jorg, Wiceprezydent Miasta Będzina Anna Drzewiecka, Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś, Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski, Naczelnik Wydziału Zdrowia i Organizacji Pozarządowych Starostwa Powiatowego w Będzinie Patryk Trybulec.

Koszt remontu Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Szybkiej Diagnostyki Kardiologicznej to ok. 18 mln zł, z czego 6 mln zł, to dofinansowanie z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

Otwarcie kolejnego oddziału w PZZOZ