Obwieszczenie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na wejście na teren nieruchomości
OBWIESZCZENIE
Starosty Będzińskiego
wykonującego zadania z zakresu administracji rządowej
Działając na podstawie art. 61 § 4 i art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 1691) oraz art. 7 ust. 1 pkt 3
w związku z art. 15 ust. 1, art. 16 ust. 1 i art. 28c ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. o przygotowaniu
i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych (t.j. Dz. U. z 2024 r.,
poz. 1199) zwanej dalej specustawą przesyłową
zawiadamiam
że na wniosek z dnia 4 sierpnia 2026 r., uzupełniony dnia 25 sierpnia 2026 r., złożony przez spółkę TAURON Dystrybucja S.A. z siedzibą w Krakowie reprezentowaną przez pełnomocnika Panią Natalię Ślemp, zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na wejście na teren nieruchomości
• usytuowanych w powiecie będzińskim, w jednostce ewidencyjnej Siewierz obręb 0001 Siewierz oznaczonych działkami nr: 1336/4 (240107_4.0001.1336/4), 1451/2 (240107_4.0001.1451/2), 1394/2 (240107_4.0001.1394/2), 6326/6 (240107_4.0001.6326/6), 6428 (240107_4.0001.6428), 7374 (240107_4.0001.7374);
• usytuowanych w powiecie będzińskim w jednostce ewidencyjnej Gmina Siewierz – obszar wiejski obręb 0012 Wojkowice Kościelne oznaczonych działkami nr 1008/1 (240107_5.0012.1008/1), 1007/6 (240107_5.0012.1007/6), 1179 (240107_5.0012.1179), 1171 (240107_5.0012.1171)
w celu wykonania badań geologicznych stanowiących prace niezbędne do sporządzenia wniosku o wydanie decyzji, o której mowa w art. 14a ust. 1 specustawy przesyłowej,
w związku z realizacją strategicznej inwestycji w zakresie sieci dystrybucyjnej w związku
z zadaniem inwestycyjnym pn. Modernizacja linii 110 kV GPZ Siewierz-GPZ Sarnów do słupa nr 33 odczepu do GPZ Kądzielów.
Mając na uwadze przepis art. 7 ust. 1a pkt 1 specustawy przesyłowej informuję,
że strony postępowania mogą zapoznać się z aktami sprawy w siedzibie Starostwa Powiatowego w Będzinie przy ul. Ignacego Krasickiego 17, pokój 111 – I piętro.
Zgodnie z art. 7 ust. 1a pkt 2 specustawy przesyłowej informuję, że w myśl art. 7 ust. 4
w związku z art. 28c ust. 1 ww. ustawy w przypadku gdy po dokonaniu niniejszego obwieszczenia nastąpi:
1) zbycie własności lub prawa użytkowania wieczystego nieruchomości objętej wnioskiem o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji strategicznej inwestycji w zakresie sieci dystrybucyjnej (przesyłowej),
2) przeniesienie wskutek innego zdarzenia prawnego własności lub prawa użytkowania wieczystego nieruchomości objętej wnioskiem o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji strategicznej inwestycji w zakresie sieci dystrybucyjnej (przesyłowej)
– nabywca, a w przypadku, o którym mowa w pkt 1, nabywca i zbywca, są obowiązani do zgłoszenia Staroście Będzińskiemu danych nowego właściciela lub użytkownika wieczystego. Niedokonanie zgłoszenia i prowadzenie postępowania bez udziału nowego właściciela lub użytkownika wieczystego nie stanowi podstawy do wznowienia postępowania.
Jednocześnie mając na względzie przepis art. 10 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego stanowiący, iż organy administracji publicznej obowiązane są zapewnić stronom czynny udział w każdym stadium postępowania, a przed wydaniem decyzji umożliwić im wypowiedzenie się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań,
informuję
że w przedmiotowej sprawie zgromadzono materiał dowodowy. Z całością dokumentacji można w sposób szczegółowy zapoznać się w terminie 7 dni od daty dokonania niniejszego obwieszczenia, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Będzinie, Biuro Gospodarki Nieruchomościami, ul. Ignacego Krasickiego 17, pokój 111 – I piętro we wtorek, środę, czwartek w godzinach: 7.30-15.30, w poniedziałek w godzinach: 7.30-17.00, w piątek w godzinach: 7.30-14.00. Ewentualne wnioski i uwagi należy przesłać na adres: Starostwo Powiatowe w Będzinie Biuro Gospodarki Nieruchomościami, ul. Ignacego Krasickiego 17 42-500 Będzin, w formie elektronicznej za pośrednictwem publicznej usługi rejestrowego doręczenia elektronicznego na adres do doręczeń elektronicznych: AE:PL-31007-74579-STSDS-20 bądź poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą na adres: /spbedzin/SkrytkaESP lub złożyć bezpośrednio w Biurze Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Będzinie, a informacje i wyjaśnienia można uzyskać pod numerem telefonu 32 368 07 82. Po upływie określonego terminu organ podejmie rozstrzygnięcie w oparciu o zgromadzony materiał dowodowy.
W myśl art. 73 Kodeksu postępowania administracyjnego strony niniejszego postępowania mają prawo do wglądu w akta sprawy, sporządzenia z nich notatek, kopii lub odpisów. Prawo to przysługuje również po zakończeniu postępowania. Czynności, o których mowa są dokonywane w lokalu organu administracji publicznej w obecności pracownika tego organu. Strona może żądać uwierzytelnienia odpisów lub kopii akt sprawy lub wydania jej z akt sprawy uwierzytelnionych odpisów, o ile jest to uzasadnione ważnym interesem strony.
Zgodnie z art. 49 §2 Kpa wskazuję dzień 31 sierpnia 2026 r. – data ukazania się obwieszczenia na okres 14 dni na tablicach ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Będzinie
w budynku przy ul. Ignacego Krasickiego 17 i w budynku przy ul. Jana Sączewskiego 6, na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta i Gminy Siewierz, na stronie podmiotowej Starostwa Powiatowego w Będzinie, w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego
w Będzinie w zakładce Starostwo / Struktura Starostwa / Komórki Organizacyjne Starostwa / Biuro Gospodarki Nieruchomościami / Ogłoszenia Biura Gospodarki Nieruchomościami,
oraz w prasie o zasięgu ogólnopolskim – jako ten, w którym nastąpiło publiczne obwieszczenie. Zawiadomienie niniejsze po upływie czternastu dni od wskazanego powyżej terminu uważa się za dokonane ze skutkiem prawnym z dniem 14 września 2026 r.
| Format | Data publikacji / aktualizacji | Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) | Pobierz | Zobacz |
|---|---|---|---|---|
| Kategoria: Biuro Gospodarki Nieruchomościami Ogłoszenia 2026 | ||||
| 2026-08-31 |
6821-11-2026 obwieszczenie wszczecie SKAN.pdf
ilość pobrań: 1
|
6821-11-2026 obwieszczenie wszczecie SKAN.pdf 1,7MB | zobacz | |