07/09 2022

Narodowe Czytanie w powiecie

W sobotę 3 września w patio będzińskiego dworca, odbyła się 11. edycja Narodowego Czytania.

W tym roku mieszkańcom powiatu zostały przypomniane „Ballady i Romanse”  Adama Mickiewicza. Ten zbiór poezji można nazwać przełomowym, ponieważ zapoczątkował on w Polsce romantyzm. W wydarzeniu udział wzięli licznie zgromadzeni mieszkańcy, którzy oprócz wysłuchania twórczości  największego poety polskiego romantyzmu, otrzymali egzemplarz książki, specjalnie wydanej przez Powiat Będziński. Akcji jak zawsze towarzyszył niesamowity, baśniowy wręcz klimat. Tradycyjnie już akcja została objęta Honorowym Patronatem Starosty.

Narodowe Czytanie

Swoją obecnością zaszczyciły organizatorów: Halina Mentel - Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego, Aldona Kopczyńska - Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Będzinie oraz Daria Paterek - Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Będzinie.

Narodowe Czytanie