13/12 2022

Nagrody w konkursie „Nasz kalendarz 2023” rozdane!

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Będzinie, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Nasz kalendarz 2023”. Zadaniem uczestników było przygotowanie ilustracji każdego z dwunastu miesięcy roku, których tematyka musiała być związana z ulubionymi miejscami znajdującymi się na terenie powiatu będzińskiego. Cele konkursu, adresowanego do klas I-III szkół podstawowych z terenu powiatu, było rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci, a także nauka umiejętności przeżywania i dostrzegania piękna przyrody oraz poszukiwania twórczych rozwiązań. Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Wicestarostą Dariuszem Waluszczykiem wręczyli laureatom atrakcyjne nagrody:

- tablicę interaktywną dla Klasy 2 C ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Będzinie za zajęcie I miejsca;

- inteligentnego robota do nauki programowania dla klasy 1 B ze Szkoły Podstawowej nr 6 Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Czeladzi za zajęcie II miejsca;

- robota edukacyjnego oraz klocki magnetyczne dla klasy łączonej 1-3 A dla Szkoły Podstawoej  nr 6 Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Czeladzi za zajęcie III miejsca.

- Uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością oraz dbałością o estetykę wykonanych prac. Konkurs stanowił świetną okazję do rozwijania indywidualnych talentów plastycznych, jak również umiejętności pracy zbiorowej - powiedział Starosta.

Nagrodzone prace zostaną upublicznione na powiatowym kalendarzu na rok 2023.

Konkurs "Nasz Kalendarz 2023".

Konkurs "Nasz Kalendarz 2023"