04/09 2023

Koniec wakacji. Uczniowie przywitali nowy rok szkolny!

Powiatowe Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

W poniedziałek, 4 września Starosta Będziński Sebastian Szaleniec uczestniczył w Powiatowym Rozpoczęciu Roku Szkolnego 2023/2024, które odbyło się  w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi, a także w I Licem Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Będzinie. W trakcie uroczystości w ZSOiT, Starosta wręczył powierzenia na stanowiska dyrektora oraz akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczycielom.

- Drodzy uczniowie, czas edukacji jest jednym z najpiękniejszych okresów w Waszym życiu, pamiętajcie, by wykorzystać ten czas efektywnie, zdobywając nie tylko wiedzę, ale również wspaniałe przyjaźnie, które pozostaną z Wami do końca życia. Przed Wami niepowtarzalny czas zdobywania wiedzy, a także rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Niech szkoła będzie dla Was miejscem wyjątkowym i bezpiecznym, które na zawsze pozostanie w Waszym sercu.  W tym uroczystym dniu życzę Wam przede wszystkich osiągnięcia wielu zamierzonych celów, które z łatwością zamienicie w sukces, a także wiele entuzjazmu w poznawaniu świata. Szanowni Nauczyciele na początku chciałbym podziękować Wam za serce wkładane w Waszą codzienną pracę dydaktyczno — wychowawczą. Proszę pamiętać, że szkoła jest dla tych młodych ludzi- Państwa uczniów, drugim domem. Niech będzie ona miejscem przyjaznym do którego młodzież będzie codzienne wracała z uśmiechem. Naszym wspólnym dobrem jest bowiem kształcenie i wychowywanie młodego pokolenia mieszkańców Powiatu Będzińskiego- mówił Starosta podczas rozpoczęcia roku szkolnego.

W Powiatowym Rozpoczęciu Roku Szkolnego 2023/2024 udział wzięli: Poseł na Sejm RP Rafał Adamczyk, Senator RP Beata Małecka - Libera, Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka,  Etatowy Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Adam Szydłowski oraz Radni Rady Powiatu Będzińskiego.

Wszystkim uczniom z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Siewierzu powodzenia życzyli: Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk wraz z Radną Rady Powiatu Będzińskiego Moniką Pawłowską-Dyszy. Życzenia przekazał również Etatowy Członek Zarządu Będzińskiego Adam Szydłowski, który uczestniczył w uroczystym przywitaniu nowego roku szkolnego w III LO im C. K. Norwida w Będzinie. W gali rozpoczynającej nowy rok szkolny pełen wyzwań uczestniczył także Radny Rady Powiatu Będzińskiego Marian Kozieł, który odwiedził II LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie. Życzenia w imieniu Starosty przekazała uczniom I LO im. Mikołaja Kopernika - Radna Rady Powiatu Będzińskiego Bożena Łapaj, a Radny Rady Powiatu Będzińskiego Rafał Kocot wziął udział w uroczystości, która odbyła się ZSOiT w Wojkowicach. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Czeladzi i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Będzinie odwiedziła również Naczelnik Wydziału Oświaty Aldona Kopczyńska.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024