06/09 2023

Zjazd Delegatów Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów

W środę, 6 września, Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, uczestniczył w Zjeździe Delegatów PZERiI, który odbył się w Czeladzi. W tracie spotkania, dokonano wyboru nowego Zarządu, a powołani zostali:

- Przewodnicząca - Bogusława Brodzińska;

- I Zastępca -  Bożena Tylikowska;

-  II Zastępca -  Barbara Gabor;

- Sekretarz -  Grażyna Szymiec;

- Skarbnik  - Zofia Kosińska.

Następnie komisja mandatowa stwierdziła, że obrady są ważne i delegaci mogą podejmować prawomocne uchwały. Przewodnicząca podziękowała za zaufanie i możliwość pracy dla Seniorów, a także możliwość rozwoju organizacji. Podziękowania skierowała także w stronę Starosty Będzińskiego, za zrozumienie potrzeb Seniorów, zaangażowanie i pomoc w realizacji bardzo wielu przedsięwzięć! W wydarzeniu uczestniczył również Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec.

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów, realizuje zadania z zakresu aktywizacji osób starszych wraz z Klubami Seniora, gdzie stwarzana jest możliwość uczestnictwa członków w życiu społecznym, organizowania życia kulturalnego, artystycznego, towarzyskiego, a także wymiana doświadczeń czy realizacja swoich pasji.

Zjazd Delegatów Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów