01/10 2024

Koncert charytatywny „Otwarte Serca dla Powodzian”

Koncert charytatywny Otwarte Serca dla Powodzian

We wtorek 1 października, Gminna Hala Widowiskowo Sportowa "LUX" w Rogoźniku tętniła życiem i pozytywną energią, podczas wyjątkowego koncertu charytatywnego „Otwarte Serca dla Powodzian”, nad którym Honorowy Patronat objął Starosta Będziński Sebastian Szaleniec. Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy Radnych Rady Powiatu Będzińskiego oraz Radnych Rady Gminy Bobrowniki Sołectwa Rogoźnik.

W obliczu tragicznych skutków powodzi, które dotknęły liczne rejony naszego kraju społeczność lokalna połączyła siły, by nieść pomoc tym którzy stracili wszystko. Cały dochód z imprezy został przekazany na rzecz odbudowy poniesionych strat w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie. Podczas wydarzenia wystąpili m.in. Alexander Martinez, Jacek Silski, Beata Mańkowska oraz Zespół Wianki. W trakcie koncertów, odbyła się również licytacja wyjątkowych przedmiotów, z której dochód w całości zasilił fundusz pomocy dla powodzian. Atmosfera podczas licytacji była gorąca, a hojność uczestników przekroczyła oczekiwania organizatorów. Oprócz licytacji przez cały czas trwania koncertów wolontariusze zbierali datki do puszek. Dzięki ogromnej frekwencji oraz zaangażowaniu widzów, zebrano imponującą kwotę, która z pewnością przyczyni się do poprawy sytuacji szkoły. Przygotowano także stoiska z jedzeniem i napojami, z których dochód również trafił na cel charytatywny.

Na zakończenie, pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tej inicjatywy! Wasza obecność, wsparcie oraz zaangażowanie pokazały, że nawet w trudnych chwilach możemy liczyć na siebie nawzajem!

Koncert charytatywny Otwarte Serca dla Powodzian