02/09 2024

Inauguracja roku szkolnego 2024/2025 w Powiecie Będzińskim

początek

W poniedziałek, 2 września Starosta Będziński Sebastian Szaleniec uczestniczył w Powiatowym Rozpoczęciu Roku Szkolnego 2024/2025, które odbyło się  w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Siewierzu jak również  w inauguracji roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Będzinie. W trakcie uroczystego otwarcia roku w ZSOiT, Starosta wręczył powierzenia na stanowiska dyrektora oraz akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczycielom.

- Drodzy Uczniowie, dzisiaj wkraczacie w nowy rok szkolny. Rozpoczynacie podróż przez meandry nowych zagadnień, doświadczeń i przygód. W tym wyjątkowym dniu, życzę , aby spotkania z wielkimi twórcami, naukowcami, odkrywcami, z którymi dane będzie Wam się spotkać w nadchodzącym roku szkolnym były dla Was ponadprzeciętną inspiracją do pracy nad sobą, przyczynkiem do dalszego kreowania Waszych potrzeb świadomości edukacyjnej. Bądźcie dla siebie przyjaciółmi, a nie rywalami. Szanowni Nauczyciele, jako grono pedagogiczne macie Państwo wydatny wpływ na rozwój swoich podopiecznych. Korzystając ze swojego doświadczenia, wiedzy, jak również zrozumienia potrzeb uczniów prowadźcie ich przez czas, w którym budują się wewnętrznie. Bądźcie przewodnikami, wskazujcie dobre drogi, ostrzegając przed tymi niebezpiecznymi. Rodzicom życzę jak najwięcej radości ze swoich pociech i odnoszonych przez nich sukcesów, i tych małych i dużych. - mówił Starosta podczas rozpoczęcia roku szkolnego.

W Powiatowym Rozpoczęciu Roku Szkolnego 2024/2025 udział wzięli: Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka, Wicestarosta Będziński Krzysztof Dudziński,  Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Anna Zakrzewska- Zamora, Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Halina Mentel, Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Zdzisław Banaś oraz Radni Rady Powiatu Będzińskiego Maciej Klimek i Janusz Nawrot, Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Dariusz Waluszczyk.

Wszystkim uczniom z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach powodzenia życzył Radny Powiatu Bedzińskiego Maciej Klimek.  Życzenia przekazał również Radny Rady Powiatu Będzińskiego Piotr Krzyżkiewicz, który uczestniczył w uroczystym przywitaniu roku szkolnego w III LO im C. K. Norwida w Będzinie. W gali rozpoczynającej nowy rok szkolny w II LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie uczestniczyła Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Anna Zakrzewska- Zamora oraz Radny Rady Powiatu Będzińskiego Bartosz Smółka. Życzenia w imieniu Starosty przekazała uczniom I LO im. Mikołaja Kopernika - Radna Rady Powiatu Będzińskiego Agnieszka Pilarek- Jagodzińska, a Radny Rady Powiatu Będzińskiego Jakub Kużdzał wziął udział w uroczystości, która odbyła się ZSOiT w Czeladzi.