01/09 2024

100-lecie OSP Łagisza

osp

W minioną sobotę, 31 sierpnia, Ochotnicza Straż Pożarna w Łagiszy świętowała wyjątkowy jubileusz 100-lecia istnienia.

Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym, podczas której dziękowano za minione lata działalności straży oraz proszono o dalszą opiekę dla wszystkich druhów. Następie przy dźwiękach orkiestry dętej, uczestnicy przemaszerowali ulicami Łagiszy z kościoła do siedziby OSP. Na czele pochodu nie zabrakło pocztów sztandarowych. Po dotarciu do jednostki, rozpoczęła się oficjalna część uroczystości. Odśpiewano hymn narodowy, a na maszt wciągnięto flagę państwową. Starosta Będziński Sebastian Szaleniec podziękował druhom za pełen profesjonalizm oraz podkreślił, że 100 lat działalności OSP w Łagiszy to historia pełna poświęcenia, odwagi i bezinteresownej pomocy. Strażacy Ochotnicy z Łagiszy wielokrotnie udowadniali, że są gotowi nieść pomoc w najtrudniejszych chwilach, niezależnie od pory dnia czy nocy. Obchody były nie tylko hołdem dla przeszłości, ale także zobowiązaniem do dalszego działania na rzecz lokalnej społeczności. Podczas uroczystości wręczone zostały również odznaczenia dla zasłużonych druhów oraz dla samorządowców wspierających rozwój OSP.

W Jubileuszu udział wzięli także:

Senator RP Beata Małecka-Libera, Poseł na Sejm RP Mateusz Bochenek, Poseł na Sejm RP Waldemar Andzel, Poseł na Sejm RP  Robert Warwas, Posłanka na Sejm RP Barbara Dolniak, Członek Zarządu Województwa Śląskiego VII kadencji Rafał Adamczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka, Wicestarosta Będziński Krzysztof Dudziński, Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Zdzisław Banaś, Naczelnik Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem Kamil Curyło,  I Wiceprezydent Miasta Będzina Aneta Witkowska-Złocka, II Wiceprezydent Miasta Będzina Konrad Dziuba, Radna Rady Miejskiej Będzina Katarzyna Kozak, Radny Rady Miejskiej Będzina Rafał Pietrzyk, Radny Rady Miejskiej Będzina Igor Mroziński, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie mł. bryg. Arkadiusz Spera.