06/06 2023

III Powiatowy Konkurs z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich - Czytam, więc jestem rozstrzygnięty!

Czytam, więc jestem - konkurs

Dróg prowadzących na spotkanie z książką jest bardzo wiele, a każdy sposób, aby zachęcić młodych ludzi do czytelnictwa i wejścia na tę drogę jest dobry. Szczególnie w obecnych czasach - czasach rozwoju technologii, a co za tym idzie życia w ciągłym pośpiechu, czytanie książek przynosi bardzo wiele korzyści. Relaksuje, poszerza wiedzę, daje poczucie dobrze wykorzystanego czasu. Pobudza kreatywność i rozwija wyobraźnię. Książka stanowi obszerne źródło wiedzy i od najmłodszych lat poszerza nasze słownictwo. Częste czytanie wpływa nie tylko na poziom wiedzy, ale także na efektywność pracy mózgu. Działa również, jako dobry środek relaksacyjny, który może zredukować poziom naszego stresu. Dzisiaj, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach, odbyło się rozstrzygnięcie III Powiatowego Konkursu z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich - Czytam, więc jestem, który został objęty Honorowym Patronatem Starosty Będzińskiego. Dyplomy oraz nagrody zwycięzcom wręczył w imieniu Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk. Konkurs adresowany był do uczniów szkól ponadpodstawowych z terenu powiatu będzińskiego, a także uczniów klas VI-VIII i podzielony był na dwie kategorie: praca literacka-recenzja ulubionej książki oraz plakat, który zainspiruje do czytania książek.

Konkurs - Czytam, więc jestem