26/05 2023

I Turniej Ligii Debat za nami!

W Sali Sesyjnej, odbył się dzisiaj I Turniej Ligii Debat, w której wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu będzińskiego. Tego typu inicjatywy przyczyniają się do rozwoju młodych ludzi, ponieważ podczas debaty ocenie podlega nie tylko warstwa merytoryczna i retoryczna, ale także mowa ciała, sposób zachowania się, kultura języka i wywiązywanie się ze swoich ról. To uczy młodzież,  jak dyskutować z zachowaniem zasad kultury, używając jednie argumentow rzeczowych i merytorycznych. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca, który przywitał przybyłych uczestników- uczniów wraz z nauczycielami, otwierając Turniej, a szkołą, która dzisiaj wygrała okazała się Szkoła Podstawowa nr 13 im. Huberta Wagnera w Będzinie. Uczniom nagrody wręczyła Sekretarz Powiatu Agata Fazan.

Gratulujemy!

I Turniej Ligii Debat za nami