08/05 2023

Gminny Dzień Strażaka!

Gminny Dzień Strażaka

Święto strażaków i straży pożarnej od setek lat obchodzone jest w Polsce, w dniu imienia patrona tej wyjątkowej grupy zawodowej - Św. Floriana. Dzień ten jest świetną okazją do wyrażenia wdzięczności strażakom za ich niebezpieczną i ciężką pracę niejednokrotnie ratującą zdrowie i życie ludzi. Z tej okazji, w OSP Żelisławice, w sobotę  6 maja, Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz  Wicestarostą Będzińskim Dariuszem Waluszczykiem, wzięli udział w uroczystościach z okazji Gminnego Dnia Strażaka, które rozpoczął przemarsz na stadion „LKS OSTOJA ŻELISŁAWICE”. Następnie została odprawiona Msza święta, w intencji strażaków. Podczas wydarzenia nastąpiło przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Żelisławice oraz wręczenie odznaczeń najbardziej zasłużonym funkcjonariuszom. Obchody, w których udział wzięli m.in.: Poseł na Sejm RP Rafał Adamczyk, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Mucha oraz Radna Rady Powiatu Będzińskiego Monika Pawłowska-Dyszy, zakończyła prezentacja nowego samochodu oraz część artystyczna.

Gminny Dzień Strażaka