03/05 2023

3 maja w Powiecie Będzińskim

Dnia 3 maja w Parafii Świętej Trójcy w Będzinie, odbyła się uroczysta Msza z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po Mszy Świętej, tradycyjnie już nastąpił uroczysty przemarsz na Plac 3 Maja, gdzie pod pomnikiem „Poległym za Wolną Polskę” oraz pod tablicą poświęconą żołnierzom walczącym o wolność na Placu Kardynała Jean-Marie Lustigera w Będzinie, okolicznościowe wieńce złożył Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Będzińskiego Adamem Szydłowskim, Członkiem Zarządu Powiatu Będzińskiego Haliną Mentel oraz Sekretarz Powiatu Będzińskiego Agatą Fazan.

W Łagiszy pod pomnikiem ku czci poległych w czasie II wojny światowej, kwiaty złożył Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Posłem na Sejm RP Rafałem Adamczykiem oraz Prezydentem Miasta Będzina Łukaszem Komoniewskim.

Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, wziął udział w obchodach w Siewierzu, gdzie złożył pamiątkową wiązankę pod pomnikiem „Ofiarom Terroru Hitlerowskiego latach 1939- 1945”.

W Będzinie - Grodźcu pod pomnikiem „Nieznanego Żołnierza” wieńce złożyła delegacja Starostwa Powiatowego w Będzinie: Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Halina Mentel oraz  Sekretarz Powiatu Będzińskiego Agata Fazan.

Msza Święta za Ojczyznę została odprawiona również w Parafii Pw .Św. Katarzyny w Grodźcu.

W Czeladzi pod pomnikiem ku czci Czeladzian poległych za wolność i niepodległość Ojczyzny oraz pod pomnikiem Generała Tadeusza Kościuszki, kwiaty złożył Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka.