20/10 2022

Europejski Dzień Seniora w PMDK

Dzień Seniora

Europejski Dzień Seniora to wyjątkowy symbol wdzięczności i pamięci, kierowany do osób starszych. Dzisiaj, nasze myśli i oczy zwrócone są ku wszystkim Seniorom oraz ich potrzebom. Z tej okazji Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, zaprosił osoby starsze z terenu powiatu będzińskiego na wyjątkowe popołudnie w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Będzinie, gdzie goście spędzili bardzo miłe chwile. Oprawę muzyczną wraz z przedstawieniem teatralnym „Dziób w dziób”, specjalnie na ten dzień przygotowali uczniowie, uczęszczający na zajęcia w PMDK.

- Seniorzy są dla nas ostoją kultury i dawnych tradycji, które kształtują dzisiejsze pokolenie. Bardzo ważne jest, aby poświęcić im czas, jednocześnie spędzając miłe chwile - powiedział Starosta Będziński, życząc Seniorom zdrowia, pomyślności, radości oraz ludzkiej życzliwości.