28/05 2023

Dzień Weterana w Powiecie

Dzień Weterana

W niedzielę, 28 maja w Czeladzi na zaproszenie Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca, Burmistrza Miasta Czeladź Zbigniewa Szaleńca, Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Będzinie ppłk Wojciecha Bakalarza oraz Szefa Ośrodka Zamiejscowego w Katowicach Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji płk Dariusza Kaminiów, odbyły się obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Jest to wyjątkowe święto mające na celu uhonorowanie weteranów oraz uczestników misji zagranicznych.
Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta, po której odbył się uroczysty Apel. Uropczystości towarzyszył występ orkiestry wojskowej. Po zakończeniu oficjalnej części obchodów, można było również wziąć udział w Pikniku Militarnym. Ponadto mundurowi przygotowali również pokaz sprzętu i wyposażenia wojskowego. W wydarzeniu w imieniu Starosty Będzińskiego wziął udział Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka.

Wśród zaproszonych gości obecni byli Poseł na Sejm RP Rafał Adamczyk, Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Marek Rajca oraz Radni Rady Miasta Czeladź.

Dzień Weterana