23/02 2024

Dzień Myśli Braterskiej

Dzień Myśli Braterskiej to święto obchodzone 22 lutego przez harcerzy na całym świecie. W tym dniu, skauci organizują różnorodne aktywności, które promują ideę braterstwa oraz solidarności. Może to być organizacja ognisk, spotkań integracyjnych, czy też akcji charytatywnych, które mają na celu pomoc potrzebującym. Istotnym elementem jest przede wszystkim refleksja nad własnymi działaniami i postawą w życiu codziennym, zgodnie z harcerskimi wartościami. Wyjątkowe święto uczcili także harcerze z Hufca ZHP Ziemi Będzińskiej im. Króla Kazimierza Wielkiego. Wydarzenie rozpoczęła uroczysta Msza Święta w Kościele Św. Trójcy, następnie w Urzędzie Miasta w Będzinie, odbyło się spotkanie harcerzy z samorządowcami oraz przedstawicielami służb mundurowych. W wydarzeniu wzięli udział: reprezentujący Starostę Będzińskiego Sebastiana Szaleńca Naczelnik Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem Kamil Curyło,  I Wicewojewoda Śląski Rafał Adamczyk, a także w imieniu Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego I Wiceprezydent Miasta Będzina Aneta Witkowska – Złocka.

Dzień Myśli Braterskiej