01/09 2022

Czas nowych wyzwań - rozpoczęcie roku szkolnego!

Wrzesień to miesiąc w którym trzeba pożegnać wakacje i przywitać nowy rok szkolny, który jest symbolicznym momentem zakończenia wakacji oraz podjęcia nowych wyzwań. Jest to czas pełen zmagań, ciężkiej pracy, ale również zawierania nowych przyjaźni i odkrywania zupełnie innych ścieżek, które mogą poprowadzić młodych ludzi do wyznaczonego i wymarzonego celu.

W czwartek, dnia 1 września Starosta Będziński Sebastian Szaleniec uczestniczył w Powiatowym Rozpoczęciu Roku Szkolnego 2022/2023, które odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie, gdzie wręczył powierzenia na stanowiska dyrektora oraz akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczycielom.

Kopernik

-  Spotykamy się dzisiaj, aby razem powitać nowy rok szkolny. Niech będzie on czasem nie tylko nauki i ciężkiej pracy, ale również odkrywania świata, który z pomocą Pedagogów może być jeszcze piękniejszy. Uczniom życzę, aby czas edukacji był okazją do rozwijania wspaniałych zainteresowań i pasji. Niech mury szkoły będą dla Was miejscem budowania wspólnoty oraz kształtowania wartościowych postaw. Nauczycielom składam życzenia prawdziwej satysfakcji z tego, iż wykonują Państwo pracę, którą bez wahania można nazwać misją. Życzę, aby nowy rok szkolny był czasem prawdziwych wyzwań, które podejmiecie z pełną determinacją i radością - powiedział Starosta Będziński, podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego.

W Powiatowym Rozpoczęciu udział wzięli: Poseł na Sejm RP Rafał Adamczyk, Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski, Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, Członkowie Zarządu Powiatu Będzińskiego: Adam Szydłowski i Halina Mentel, Sekretarz Powiatu Będzińskiego Agata Fazan, Radna Rady Powiatu Będzińskiego Bożena Łapaj, Naczelnik Wydziału Oświaty Aldona Kopczyńska.

Ponadto tego dnia Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Naczelnikiem Oświaty Aldoną Kopczyńską,  uczestniczył w rozpoczęciu roku szkolnego w ZSOiT  w Czeladzi. Wszystkim uczniom z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Siewierzu powodzenia życzyli: Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk wraz z Radną Rady Powiatu Będzińskiego Moniką Pawłowską-Dyszy. Życzenia przekazał także Etatowy Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Adam Szydłowski, który uczestniczył w powitaniu nowego roku szkolnego w III LO im im. C. K. Norwida w Będzinie. W uroczystej gali rozpoczynającej nowy rok szkolny pełen wyzwań uczestniczyła także Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Będzińskiego Ewa Bierońska, która odwiedziła II LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie. Uczniom i nauczycielom wytrwałości i siły życzyła podczas akademii w CKZiU w Będzinie Radna Rady Powiatu Będzińskiego Bożena Łapaj. Radni Rady Powiatu Będzińskiego: Zofia Gajdzik i Rafał Kocot wzięli udział w uroczystości, która odbyła się ZSOiT w Wojkowicach. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w imieniu Starosty Będzińskiego odwiedził Mariusz Dyduch z Wydziału Oświaty.

Rozpoczęcie roku Szkolnego