22/01 2024

Charytatywny Bieg dla Emilki!

Ponad 530 ludzi o wielkim sercu spacerowało i biegało na będzińskich Bulwarach podczas wczorajszego biegu dla Emilki, na który mieszkańców Powiatu Będzińskiego zaprosili: Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Prezydentem Miasta Będzina Łukaszem Komoniewskim. Emilka jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 13 im. Huberta Wagnera w Będzinie i wraz z rodzicami zbiera fundusze na rehabilitację kręgosłupa, która pozwoli jej wrócić do samodzielnego funkcjonowaniu, po przebyciu aż czterech operacji. Charytatywny bieg cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a dzięki mobilizacji wszystkich tych, którzy chcieli wesprzeć dziewczynkę udało się zebrać aż 20 297, 36zł! Wszyscy, którzy wsparli naszą akcję mogli liczyć na odebranie wybranego przez siebie medalu, pyszne ciasto, rozgrzewającą kawę i herbatę, ciepły popcorn, podkowy na szczęście, a przede wszystkim pełną dobrej energii wspaniałą atmosferę!

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, a także Hospicjum św. Tomasza, Stowarzyszeniom, Drużynom i Klubom, Organizacji Charytatywnej-Stare Podkowy, firmie Traker-Med oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodźcu.

Charytatywny Bieg dla Emilki!