09/10 2023

Bieg Trzech Zamków. Trzecie spotkanie odbyło się w Będzinie!

Kilkaset biegaczy i kijkarzy wzięło udział w trzecim, a zarazem ostatnim w tym roku Biegu Trzech Zamków, który odbył się w niedzielę, dnia 8 października, w Będzinie w otoczeniu będzińskiego zamku! Z radością można było obserwować ludzi, dla których sport jest największą pasją, sposobem na wyrażanie siebie i stylem życie, a nie tylko jedną z form spędzenia wolnego czasu. Sportowcy nie tylko jak sami twierdzą doskonale się bawili, zarażając się wzajemnie pozytywną energią, ale również rywalizowali o miejsce na podium! Entuzjastów zdrowego stylu życia, którym niestraszny był poranny deszcz i nieco jesienna aura, przywitał Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Prezydentem Miasta Będzina Łukaszem Komoniewskim.
Na najszybszych tradycyjnie już czekały puchary i nagrody, które zwycięzcom wręczył Starosta Będziński, a także Etatowy Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Adam Szydłowski, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Będzińskiego Ewa Bierońska oraz Radni Rady Powiatu Będzińskiego: Bożena Łapaj, Marian Kozieł i Przemysław Krasoń.

Pamiątkowy medal na mecie jednak czekał na każdego, bez względu na sportowy wynik! Liczyły się jedynie dobre chęci i pokonanie wyznaczonej trasy! Nie zabrakło również specjalnych kolorowych medali przygotowanych specjalnie dla dzieci, które wzięły udział w Biegu Księżniczek i Rycerzy. A po ukończonej aktywności fizycznej można było oczywiście posilić się zdrowym, gorącym posiłkiem. Na wszystkie dzieciaki czekała również ulubiona wata cukrowa i chrupiący popcorn!

Sportowcom kibicowali również: Poseł na Sejm RP Rafał Adamczyk oraz Radna Rady Powiatu Będzińskiego Zofia Gajdzik.

Bieg Trzech Zamków. Trzecie spotkanie odbyło się w Będzinie!